Teka RADEA TG 390.370 + FO 915

Nový produkt

Přidat na seznam přání

Více informací

  • Umělý kámen – granit

Vedle nerezu je velmi rozšířeným materiálem granit či tegranit (existuje mnoho názvů), tedy kompozit žuly (nebo jiného přírodního kamene) aakrylátu. Tento materiál má výhody a kladné vlastnosti přírodního kamene, od něhož se liší minimalizovanou náchylnosti koděru ataké vpodstatě nulovou savostí. Jeho cena bude většinou vyšší než u dřezu nerezového. Dobrý design dřezu je jedním z velmi důležitých hledisek. Pěkný dřez upoutá na první pohled pozornost. Zajímavý design adobře zvolená barva dřezu ovlivní první dojem z Vaší kuchyně. V tomto ohledu jednoznačně vedou kompozitní – granitové dřezy. Je tomu tak i proto, že samotná technologie lití dovolí vytvořit tvary a křivky, které tažení plechu prostě neumožní. Velmi důležitá je i možnost výběru barvy asladění dřezu sinteriérem.

  • Granitové modely

Granitové dřezy mají tvrdost, odolnost a vzhled přírodního kamene kombinované s flexibilitou a jemností moderního granitu. Jsou vyrobeny z přírodního granitu a malých částeček skla (80%) zkombinovaných stvrzenou pryskyřicí (15%) a barvivy (5%) na jemný materiál s tvrdostí skály. Tato konzistence je výsledkem výrobního procesu, při němž dochází ke stlačování azahřívání krystalů křemene tak dlouho, až se vytvoří kontinuální hmota. Výsledkem tohoto výrobního procesu jsou granitové kuchyňské dřezy s jedinečnou texturou a velkou hloubkou. Takový dřez se neopotřebovává anebledne.

  • Údržba

Před prvním použitím dřez otřete hadříkem namočeným do malého množství rostlinného oleje. Po otření opláchněte a utřete dosucha. Tento postup vždy po několika měsících zopakujte. Po každém použití doporučujeme omýt dřez teplou vodou spřídavkem běžného saponátu. Vpřípadě většího znečištění můžete použít tekutý čistící prostředek Teka Clean (podrobnosti na straně 15). Granitové dřezy lze čistit všemi dostupnými kuchyňskými čistidly včetně písků. Díky homogenitě materiálu se můžete prodřít jen na tentýž materiál. Na některých barvách granitů téměř vůbec nejsou vidět zaschlé kapky vody. Poškození běžnými pády nádobí nehrozí díky vysoké tvrdosti. Teplotní odolnost kvalitních granitů je trvale cca 180 °C, krátkodobě až 280 °C. Při běžném používání mají granitové dřezy prakticky neomezenou životnost. Limitující části jejich životnosti jsou odpady, těsnění adoplňky.

  • Instalace

Standardně je instalace dřezu prováděna vsazením do výřezu, který se zhotoví podle přiložené papírové šablony a dotažením úchytů, které jsou součástí balení. Plochý lem dřezů však umožňuje imontáž pod pracovní desku, která je v tom případě kamenná, nebo podobného materiálu. Pro tuto montáž je třeba doobjednat speciální úchyty pod kódem 00061029.

  • Doplňky a příslušenství

Využitelnost dřezů pro další pracovní postupy při přípravě potravin se může rozšířit použitím dalšího příslušenství. Toto příslušenství se liší podle typu atvaru dřezu. Bližší informace najdete na www.teka.com pod odkazem Produkty – Dřezy si vyberete příslušný model a v detailu je umístěn produktový list se všemi podrobnostmi adostupným příslušenstvím.


  

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Teka RADEA TG 390.370 + FO 915

Teka RADEA TG 390.370 + FO 915